Yahyalı Belediyesi’nden işçilerine %85 zam

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) – Yahyalı Belediyesi bahçesinde yapılan kontratın imza törenine Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik, Başkan Yardımcısı Feyyaz Ünal, AK Parti ve MHP İlçe Liderleri, belediye meclis üyeleri ve belediye çalışanı katıldı.

İmza merasiminde konuşan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk; “Biz sizlerle birlikte 10 yıldan beri Yahyalı’nın hoş beşerlerine hizmet ediyoruz. Bu ilçede belediye olarak bir muvaffakiyet yakaladıysak bu sizlerle bir arada yaşandı. Rabbim sizlerden binlerce sefer razı olsun. 1. Devrimizde 5 yılda 55 proje, 2. Devrimizde ise 5 yılda 41 proje kelamımız vardı. Kelam verdiklerimizin yalnızca %5’lik kısmını yapamadık. Neden yapamadık derseniz, biliyorsunuz tüm dünyayı sarsan pandemi ve 6 Şubat Kahramanmaraş sarsıntılarını yaşadık. Bu nedenle tamamlayamadık. Biz bu sefer ustalık ya da mimarlık periyodu dediğimiz bu yeni devrimizde kelam verdiğimiz 70 projeyi hayata geçireceğiz. Kimileri Mimarlık Periyodu dememize tenkit getirmişler. Biz Gönüller Mimarıyız. Kıymetli olan üniversitenin Mimarlık Fakültesini bitirmek değil, kıymetli olan bu insanların gönüllerine girmek, gönüllerinin mimarı olmaktır. Vazifede olduğumuz 10 yıl boyunca bir ay dışında maaşlarımız daima gününde yatırıldı. Biz kazanmasını da harcamasını da bilen bir belediyeyiz. Biz bu ilçeyi birlikte yücelttik.“ diye konuştu.

Hizmet-İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı Serhat Çelik ise konuşmasında; “ Yahyalı manevi olarak bereketli olduğu kadar, maddi olarakta bereketli bir ilçe. Biz ne vakit liderimiz sıkıntımızı anlatsak hiçbir vakit elimiz boş geçmedik. Son 5 yıl içinde pandemi, ekonomik kriz ve sarsıntıdan ötürü çok sorunlu günler yaşadık. Bu müddet zarfında liderimiz hiçbir vakit mazeret üretip bizleri mağdur etmedi. Gününde maaşlarımızı ve toplumsal haklarımızın ödemesini yaptı. Kayseri’de örnek gösterilen toplu iş kontratlarına Yahyalı’da imza altına aldık. Liderimiz tüm üyelerimiz ve aileleri ismine teşekkür ediyorum. ” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir