Saadet Partili Sabri Tekir: Adalet mekanizmasına kişisel ve siyasi hesaplarla müdahale edenler zaman içinde kaybetmişlerdir

Altılı Masa; YSK üyelerine hakaret ettiği argümanıyla 2 yıl 7 ay 15 gün mahpusa mahkûm edilen ve bu cezanın katılaşması durumunda siyasi yasaklı hale gelecek olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na destek için Saraçhane’de düzenlenen “Millet, İradesine Sahip Çıkıyor” mitinginde bir ortaya geldi. İmamoğlu, CHP, DEVA, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, İyi Parti önderlerinin ardından kürsüye Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu temsilen Genel Başkanvekili Sabri Tekir çıktı. Tekir, “Adalet düzeneğine şahsî ve siyasi hesaplarla müdahale edenler vakit içinde kaybetmişlerdir.” görüşünü aktardı. 

Kürsüye çıkan Sabri Tekin şöyle konuştu:

“Saadet Partimizin Genel Başkanı Karamollaoğlu’nun selam ve sevgilerini iletmek üzere aranızdayım. Genel Liderimiz sizinle olmayı çok dilek etti. Küçük bir sıhhat sorunu nedeniyle aranızda değil. Kederlerini ve selamlarını benim vasıtamla gönderdi. Kendileri ismine ve şahsım ismine hepinize sevgilerimi, hürmetlerimi sunuyorum.

İBB Liderimiz Ekrem İmamoğlu hakkında bir karar verildi. Bu kutlu beldenin şehremini hakkında bir karar verildi. Verilen bu kararı kamu vicdanı asla ve asla tüzel olarak kabul etmemiştir. Bu verilen karar, kamu vicdanında siyasi bir karar olarak algılanmıştır. Tıpkı yıllar evvel yeniden tıpkı yerde, tıpkı yerde bulunan kişi için okuduğu bir şiir nedeniyle verilen bir kararı algıladığı üzere… Lakin herkesin bildiği bir gerçek vardır. Adalet düzeneğine ferdî ve siyasi hesaplarla müdahale edenler vakit içinde kaybetmişlerdir. Bu türlü bir müdahale varsa, -kamu vicdanı bunu kabul etmektedir- müdahale edenler tekrar kaybedeceklerdir. Tarihin akışı böyledir. Tarihin akışını değiştirmek kolay değildir. Tabiat bu türlü bir akışı birilerinin engellemesine müsaade etmez. Birileri hukuksuzluk yaparken, adaleti çiğnerken biz hukuk dışına çıkmamaya kararlıyız.

Kutuplaşmayı kendi siyasi çıkarları için gerekli görebilirler. Onlar kutuplaşma dedikçe biz kucaklaşmayı hedefleyeceğiz. Altılı Masa olarak takip ettiğimiz siyasetler; 85 milyonun kucaklaşmasını temin eden siyasetler olacaktır.

Hep birlikte başaracağız.”

Altılı Masa; YSK üyelerine hakaret ettiği teziyle 2 yıl 7 ay 15 gün mahpusa mahkûm edilen ve bu cezanın nihaileşmesi durumunda siyasi yasaklı hale gelecek olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na dayanak için Saraçhane’de İstanbullularla buluştu. 

Altılı Masa, Saraçhane’de | Babacan: İmamoğlu’na, Kaftancıoğlu’na, Demirtaş’a yapılan hukuksuzluğu reddediyorum

İmamoğlu’ndan ‘rabia’ bildirisi: Bu 4, o 4 değil

Kılıçdaroğlu: Asla başınızı öne eğmeyin, 6 ay kaldı, iktidar olmak için geliyoruz!

 Gültekin Uysal: Bu kararları alanlar başı dik bir halde dolaşamayacaklar

Davutoğlu MHP seçmenine seslendi: Kim ki ulusal iradeye el uzatırsa gerçek terörist odur!

Babacan: İmamoğlu’na, Kaftancıoğlu’na, Demirtaş’a yapılan hukuksuzluğu reddediyorum!

 Altılı Masa, Saraçhane buluşmasından kareler

 Altılı Masa ve binlerce İstanbullu Saraçhane’de

Altılı Masa’nın Saraçhane’deki mitingini birçok televizyon kanalı canlı yayınlamadı

Altı önderin ortak mitingi öncesi binlerce kişi Saraçhane’de: “Hak, hukuk, adalet demeye geldik”

CHP’li vekiller Saraçhane’de: “AKP’nin siyasi gündemine nazaran karar verildi; sonuçlarına da katlanacaklar”

İmamoğlu’nun “YSK üyelerine hakaret” davası: Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası verildi!

 Ekrem İmamoğlu’na ‘siyasi yasak’ süreci nasıl işleyecek, İstanbul Belediyesi’ni kim yönetecek; 10 soruda İmamoğlu dosyası

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na 2 yıl 7 ay 15 gün mahpus cezası verildi; karar katılaşırsa ’siyasi yasak’lı olacak!

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir