Öldürdüğü oğlunun cesedini valize sığdıramayınca çuval alıp, sulama kanalına atmış

Adana’da, geçen yıl sulama kanalında çuval içinde cesedi bulunan ve babası Mehmet Ertan

Cinayetin ayrıntıları ortaya çıktı 

Adana 4’üncü Sulh Ceza Mahkemesi’nde 5 Ocak’ta hakim karşısına çıkan şüphelilerden Adle Ertan, Rukiye Sarı ile Metin Öztürk, ‘suç kanıtlarını yok etme, gizleme yahut değiştirme’ cürmünden tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. ‘Altsoydan akrabayı taammüden öldürme’ kabahatinden yargılanan Mehmet Ertan’ın da tutukluluk halinin devamına karar verildi. Cinayetin ayrıntıları ise hazırlanan iddianameyle ortaya çıktı.

 Bıçaklayıp, ölmesini beklemiş 

Mehmet Ertan’ın cinayet günü uyuşturucu kullandığı, çalışmadığı için tartıştığı oğlu Ali Ertan’ı tanıdığı kebapçıya götürdüğü ve paketçi olarak işe soktuğu belirtildi. Birkaç saat sonra denetim etmek için tekrar kebapçıya giden Ertan’ın, çalışmak istemediğini söylemesi üzerine tartıştığı oğlunu dershanesine götürdüğü kaydedildi. Ertan’ın, tartışmaya devam ettiği oğlunu sustalı bıçak ile boynundan ağır yaraladığı, kanlar içinde yere yığılmasının akabinde da ölmesini beklediği belirtildi. Polis ve sıhhat takımlarına haber vermeyen Ertan’ın, deterjanla yerdeki kanları temizledikten sonra eniştesi Metin Öztürk’ün yanına gittiği kaydedildi. 

Cesedi valize sığdıramamışlar 

Kanlı kıyafetlerini yıkayıp, bıçağı saklamış 

İddianamede; meskenine dönen Mehmet Ertan’ın, olayı eşi Adle Ertan’a anlattığı, kanlı kıyafetlerini de Rukiye Sarı’ya yıkatıp, cinayette kullandığı bıçağı saklattığı anlatıldı. Sabaha karşı uyanan Mehmet ile Adle Ertan’ın, dershanedeki cesedi arabaya yükledikten sonra sulama kanalına bırakıp, yine meskene döndükleri belirtildi. Sarı’nın ise arabadaki kanlı kilim ile Ali Ertan’ın eşyalarını, konutun bahçesinde yaktığı kaydedildi. 

Cezaevinde tutuklu bulunan Mehmet Ertan ile tutuksuz yargılanan Adle Ertan, Rukiye Sarı ve Metin Öztürk’ün, 15 Mart 2023’te yine hakim karşısına çıkacağı öğrenildi. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir