Mersin’de çocuğa cinsel istismar iddiası: ‘İmam, enişte iki komşu işin içinde’

İstanbul’da İsmailağa Cemaati’ne bağlı Hiranur Vakfı’nın kurucusu Yusuf Ziya Gümüşel’in kızı H.K.G.’yi 6 yaşındayken imam nikahı kıyılarak 29 yaşındaki Kadir İstekli ile ‘evlendirmesinin’ ortaya çıkmasından sonra bir mide bulandıran olay da Mersin’de yaşandı.

Mersin’in Anamur ilçesinde 12 yaşındaki kız çocuğuna 6 yaşındayken köyün imamı, 2 eniştesi ve bir komşusu tarafından cinsel istismarda bulunulduğu sav edildi. Skandal ile ilgili mahkemeye çıkartılan 4 zanlının özgür bırakılmasına savcılığın itiraz ettiği öğrenildi.

CHP’Lİ VEKİLDEN AÇIKLAMA

Skandal ile ilgili CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, “Kız çocuğumuz 6 yıl evvel köyün imamı tarafından istismar edildiği savı var. Olay kapatılıyor. Bu yıllar sonrasında ise kız çocuğunun iki eniştesi ve bir komşusu tarafından da istismar edildiği söz ediliyor. Kızın okuldaki öğretmenleri Anamur Toplumsal Hizmet Merkezi Müdürlüğüyle irtibata geçiyor. Çocuğumuz artık muhafaza altında. Babası olmayan yavrumuzun annesi de kendisine bakamayacak durumdadır” dedi.

SAVCI TUTUKLAMA İSTEDİ, MAHKEME HÜR BIRAKTI

Olayın, isimli boyutunu da yakından takip ettiğini bildiren Antmen süreç ile ilgili şunları söyledi:

* “Savcılık soruşturma açtı. Kız çocuğumuz şu anda 12 yaşında. İstismar edilmeye 6 yaşındayken başlanmış. İmamın da içinde olduğu failler gözaltına alınıp adliyeye sevk edildi, savcılık tutuklama istedi lakin mahkeme dört kişiyi de hür bıraktı. Artık Anamur Başsavcılığı karara itiraz ediyor.

* Mevzunun sonuna kadar takipçisi olacağım. Bu olaylar maalesef her geçen gün artıyor. Bunu legalleştiren, aklayan, kişisel olaylarmış üzere sunan kimi iktidar çevrelerince bu olayların önü açılıyor. Bir defadan bir kere olmaz anlayışının acı bir sonucudur bu. Bu olayı açığa çıkartıp üzerine giden öğretmenlerimize de teşekkür ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir