Gölcük Belediyesi’nden Afet ve Acil durumlar için önemli iş birliği 


Gölcük Belediyesi, afet ve acil durumlara her an hazır olmak amacıyla Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti(TRAC) Gölcük Şubesi ile iş birliği protokolü imzaladı. Protokolün ardından belediye tarafından temin edilen telsizleri GESOTİM ekiplerine teslim edildi.

Gölcük Belediyesi; ilçedeki vatandaşların güvenliği ve afetlerle mücadele konusunda önemli bir adım attı. Afet ve acil durumlara her an hazırlıklı olmak hedefiyle çalışmalarını sürdüren Gölcük Belediyesi, TRAC Gölcük Şubesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. Başkanlık makamında gerçekleşen imza törenine Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, TRAC Gölcük Şubesi Başkanı Umut Öcal, GESOTİM Başkanı Necmi Kocaman, yönetimi ve gönüllüler katıldı. Protokol ile Gölcük Belediyesi ve TRAC; afetler ve acil durumlarda; can ve mal emniyeti, arama kurtarma, olaylara müdahale etme ve eğitim alanında iş birliği yapacak.

ACİL DURUMLAR İÇİN HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

İmza töreninde konuşan Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Acil durumlarda iletişim becerileri hayati önem taşıyor. İmzaladığımız protokol sonrasında yapacağımız işbirliği ile afet durumlarında daha etkili bir iletişim ağı oluşturacağız. TRAC Gölcük Şubesi ile bilgi alışverişi yaparak yürüteceğimiz çalışmalar afet ve acil durumlar karşısında imkan ve kabiliyetlerimizi geliştirerek her an hazırlıklı olmasını sağlayacağız. Protokolümüzün hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

AFET VE ACİL DURUMLARIN HER TÜRLÜSÜNE HAZIRLIK

Protokolle Gölcük Belediyesi ve TRAC Gölcük Şubesi; afetler ve acil durumlar gibi beklenmedik olaylar ya da can ve mal emniyeti, milli güvenlik ile ilgili durumlarda, can ve mal kurtarma, olaylara müdahale etme ve ilk yardım yapılması, personelin eğitimi, bilgi paylaşımı kullanılan araç-gereç ve malzemelerin standart hale getirilmesi, müşterek tatbikatların yapılması, hizmetlerinin yürütülmesine yönelik ihtiyaç duyulacak araç, gere ve personelin taraflarca sağlanabilmesi konularında mevzuat çerçevesinde karşılıklı yardımlaşma ve iş birliği yapacak. 

GESOTİM’E GÖLCÜK BELEDİYESİ’NDEN TELSİZ DESTEĞİ

Protokolün imzalanmasının ardından Protokol sonrasında Gölcük Arama Kurtarma Derneği (GESOTİM) Başkanı Necmi Kocaman ve yönetimine; acil durumlarda belediye ekipleri ile kesintisiz iletişim sağlayabilmesi için, Gölcük Belediyesi tarafından temin edilen ASELSAN telsizleri teslim edildi. Telsizler ile müdahale kabiliyetlerinin daha da geliştiğini dile getiren GESOTİM yönetimi, destekleri için Başkan Sezer’e teşekkür ettiler.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir