Efsane isimler 2022 FIFA Dünya Kupası’nda Lionel Messi’yi işaret etti

Arjantin ile Fransa Katar’da düzenlenen 2022 FIFA Dünya Kupası finalinde kozlarını paylaşacak. Futbolun duayen isimleri finale ait değerlendirmede bulundu. Efsane futbolcular finaldeki kilit ismin Lionel Messi olduğunu belirtti.

Fransa ve Arjantin, dünyanın en büyüğü olmak için pazar günü alana çıkacak. Güçlü uğraş öncesinde futbolun önde gelen isimleri varsayımlarda bulundu.

Unutulmaz futbolcu Roy Keane, “İlginç, kusursuz bir final bekliyorum. Fas ve İngiltere’ye karşı Fransa’ya bakıyorsunuz ve onların kusursuz olmadığını düşünüyorsunuz ancak işi bitiriyorlar. Lakin Lionel Messi ile Arjantin’in onları yenebileceğini söylemek hayal değil, adam şahane ve onu izlemeyi seviyorum. Umarım yalnızca onun için de olsa kazanırlar. Bunu hak ediyor” yorumunu yaptı.

“Griezmann çok tehlikeli”

İngilizler’in bir öteki efsane oyuncusu Shearer, “Arjantin’in hocası kusursuz bir iş çıkardı. Saha içindeki teknik yönetici ise Messi. Her fırsatta başlarını kaldırıp onun nerede olduğuna bakıyorlar. Lakin Fransa’nın gücünü inkar edemezsiniz” diye konuştu.

Unutulmaz futbolcu Ian Wright, “Griezzman, Fransa ismine kilit oyuncu. İnanılmaz paslar atıyor. Arjantin kupayı kazanmak istiyorsa ona tedbir almalı. Messi, Dünya Kupası’nı kazanmadığı sürece Maradona’nın gerisinde kalacak. En azından ülkesi Arjantin’de herkes bu türlü düşünecek” dedi.

Drogba: “Hepsini tutamazlar”

Bir devir Galatasaray forması da giyen Drogba, “Fransa, Messi’yi durdurmaya çalışacak. Arjantin’in birinci gayesi ise Mbappe olacak. Lakin onu tutsalar bile Griezmann, Tchouameni ve Dembele ile baş etmeleri güç olacak” açıklamasını yaptı.

Antonio Valencia ise şunları söyledi:

“Olağanüstü mesleği sebebiyle Arjantin’in Lionel Messi için kazanmasını istiyorum. Messi katiyetle fark yaratabilecek bir oyuncu. Fransa finale çok etkileyici bir halde gelmese bile inanılmaz bir takımları var. Özel tedbir almanız gereken isim sayısı epey fazla.” (Cumhuriyet)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir