Başkan Atmaca “Devlet memurunu hak ettiği haklarına kavuşturacağız”

MANİSA (İGFA) – Manisa Türk-Büro Sen 2 Nolu Şube Başkanlığının düzenlediği kahvaltılı tanışma toplantına Türk Büro-Sen Manisa 1 Nolu Şube Başkanı Ahmet Ağır Kamu Sen’e bağlı sendika temsilcileri ve Manisa Türk-Büro Sen 2 Nolu Şube Başkanlığına bağlı üyeler katıldı.

Manisa Türk-Büro Sen 2 Nolu Şube Başkanı Samet Atmaca yaptığı konuşmada “Genel liderimiz Sayın Türkeş Güney’in de üzerinde durduğu eşantiyon sendikacılığı Türk memuruna yapılan bir hakarettir. Sendikacılığı maksadından saptıran bu uygulamanın toplu mukavele masasında memurun hakkını kollayamayanların başvurduğu bir formüldür. Toplu mukavele devirleri memur için hayati kıymet taşımaktadır. Memurun bütün toplumsal, mali ve özlük haklarının bu masada belirlendiği devirde Türkiye Kamu Sen’in öncülüğü memur için bir şahlanış olacaktır.
Kamu kurum ve kuruluşları içerisinde yaptığı işle toplumun en değerli can damarından olan adalet olgusuna hizmet eden ve ağır mesai kuralları altında çalışan Adliye çalışanları mali, toplumsal ve özlük hakları konusunda daima yalnız bırakılmıştır. Devletin en asli işini yapan lakin refah konusunda daima öksüz bırakılan Adliye çalışanlarının hakkı iade edilmeli geçmiş hakları geri verilmelidir.
3600 ek göstergenin 1. Dereceye düşen tüm memurlara verilmesi konusunda süreç içerisinde yaşanan genel yetkili sendikanın iş bilmezliği ve Türkiye Kamu Sen’in bu mevzuda yapmış olduğu çalışmalar ve girişimler
Kanayan bir yara olan Yardımcı Hizmetler Takımının kaldırılarak Genel İdari Hizmetlere geçirilmesi konusunda genel merkezimizim yapmış olduğu çalışmalar ve teşebbüsler.
2025 yılında ki toplu mukavele masasına ofis kolunda yetkili sendika olarak Türk Ofis Sen’in oturması memurun geleceği açısından bir mecburiyet haline gelmiştir. Bu yolda bizler alanda elimizden gelen bütün uğraşı göstererek devlet memurunu hakettiği toplumsal, mali ve özlük haklarına kavuşturacağız.
Bu yolda yolbaşçımız olan ve takviyesini alandan bizlerden bir an olsun esirgemeyen, sendikacılığın nasıl yapılması gerektiğini sendika topluluğuna gösteren Sayın Türkeş Güney’e teşekkürlerimi sunuyorum” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir