Bahçeli’nin bağışladığı arsaya cemevi yapılacak

Horasan Erenleri Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Şahin, MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin bağışladığı Nevşehir’deki 6 dönümlük yere cemevi yapılacağını söyledi. Şahin, Bahçeli’nin cemevine kendi isminin verilmesini istemediğini söz etti.

Horasan Erenleri Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Şahin, Bahçeli’nin, federasyona hibe ettiği Nevşehir’in Hacıbektaş ilçesindeki yerin tapusunu bugün aldıklarını söyledi. Şahin, “Devlet Bey’in makamında aldık. Memurlar da oraya geldi, imzaladık.” dedi.

Arsaya cemevi yapılacağını belirten Şahin, şunları söyledi:

“Kendisine, ‘buraya ne yapalım’ diye sorduğumda ‘ne istiyorsanız onu yapın.’ dedi. ‘Biz orayı sizin isminize layık olacak halde bir cemevi yapalım.’ dedim. Cemevi olsun, misafirhanesi olsun, yemekhanesi olsun formunda bir teklif getirdik. ‘Benim ismimi koymayın, Horasan erenlerinden kıymetli bir zatımızın ismini koyarsanız şad olurum.’ dedi.

Cemevi yapacağız. Hacıbektaş’a da en hoş o yakışır yani. ‘Genel Liderimizin ismiyle yapalım’ demiştik fakat o denli uygun görmedi. Dedi ki ‘ismimi siyaset konusu yapmasınlar.’ Hürmet duyduk.” (AA)

TIKLAYIN – Pahası 2,5 milyon lira: Bahçeli, Horasan Erenleri Federasyonu’na bağışladığı arsayı ağustosta satın almış

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir