Adıyaman’da sele kapılan hemşire ve bebeği 5 gündür aranıyor

Depremin vurduğu Adıyaman’ın Tut ilçesinde salı gecesi başlayan sağanak yağış sırasında Ömerovası Deresi taştı. Tekdal ve Sarıkaya ailelerinin dere kenarındaki bahçeye yerleştirdikleri konteyner, taşkınla birlikte oluşan sel sularına kapıldı.

Konteynerdeki 8 kişi kendi imkanıyla kurtulurken Selma Sarıkaya kızı Emine Sarıkaya ile Fatma Tekdal ve kızı Zeynep Zümra Tekdal, akıntıya kapılarak kayboldu. Çarşamba günü sabah saatlerinde başlatılan çalışmalarda kaybolan Selma Sarıkaya ile kızı Emine Sarıkaya’nın cansız vücutlarına ulaşıldı.

Sel felaketinde kaybolan Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hemşire olarak görev yapan 2 aylık gebe Fatma Tekdal ile 1,5 yaşındaki kızı Zeynep Zümra Tekdal’a ise günlerdir ulaşılamadı.

Kara Kuvvetleri 10’uncu Komando Tugayı askerleri, kıyı güvenlik, dalgıç polis ve jandarmalar ile AFAD, UMKE, Orman İşletme, Devlet Su İşleri ve itfaiye çalışanlarından oluşan 522 kişilik grup bu sabah arama çalışmalarına tekrar başladı.

Ömerovası Deresi’nin geçtiği 25 kilometrelik hatta sürdürülen çalışmalarda 31 dalgıç polis ve jandarma, belirledikleri noktalara dalış yaparken, başka takımlar dere kenarındaki bölgeleri denetim ediyor.

Havadan da helikopter ve dronlarla sürdürülen arama çalışmalarında eğitimli köpekler de kullanılıyor. Gruplar, hala ulaşılamayan anne ve kızın bulunması için ağır çalışmalarını sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir