25 milyarlık ticarethane yatırımı

Şimdiye kadar birçok konut, iş yeri ve karma ömür merkezi projesini hayata geçiren Akyapı, 25 milyar TL’lik yatırım yapacağını duyurdu. Yeni sanayi sitesi konseptli iş merkezi zincirinin birinci halkası olarak geçtiğimiz yıl Ticarethane Metkap projesi ile başlayan Akyapı, artık de Ticarethane Hadımköy, Ticarethane Başakşehir ve Ticarethane Dudullu projelerini satışa sundu. 25 milyar TL’ye mal olacak 4 projede yaklaşık 600 bin metrekare inşaat alanı ve bin 387 adet bağımsız kısım yer alıyor.

TÜRKİYE YÜZYILI İÇİN ÜRETECEĞİZ

İstanbul’da dün düzenlenen tanıtım ve ön satış toplantısında konuşan Akyapı Yönetim Kurulu Lideri Mahmut Asmalı, yaşanan seçim süreci ve sarsıntı felaketlerine karşın Türkiye iktisadının büyümesini sürdürdüğünü söyledi. “Türkiye Yüzyılı’nda ülkemiz için daima bir arada üretmeye devam etme zamanı” diyen Asmalı, iktisada ve istihdama önemli katkılar sağlayacak yeni projeleri çabucak devreye aldıklarını vurguladı. Ticarethane projeleri ile yaklaşık 21 bin bireye istihdam sağlanmasını planladıklarını lisana getiren Asmalı, “4 büyük projemiz ile ülkemiz iktisadına yılda yaklaşık 11 milyar TL katkıda bulunmayı hedefliyoruz” dedi.

FARKLI KESİMLERDE YATIRIMLARIMIZ OLACAK

Ticarethane projelerinden evvel de TEM 34 ismi altında ticari projeler hayata geçirdiklerini hatırlatan Asmalı, 5 adet TEM 34 projesinde yaklaşık 11 bin bireye istihdam sağlandığını söz etti. TEM 34 projelerinin Türkiye iktisadına sağladığı kestirimi katkının yıllık 6 milyar TL olduğunu belirten Mahmut Asmalı, iktisada katkılarını artırmak için Akyapı olarak yeni projeleri hayata geçirmeye, daima daha çok çalışmaya ve üretmeye devam edeceklerini vurguladı. Asmalı, konut dalının yanında güç, alüminyum, tarım ve turizm üzere farklı sanayi alanındaki yatırımlara da devam edeceklerini kaydetti.

Hüseyin Dinçel ve Mahmut Asmalı.

Teslim mühleti 36 ay

Akyapı Yönetim Kurulu Lideri Hüseyin Dinçel, ticarethane konseptini ülkenin her yerine yaymak istediklerini belirterek, “Teslim mühleti 36 ay olacak. Genelde 24-30 ay ortasında bütün projelerimizi teslim ediyoruz. Metrekare fiyatı ortalama 47 bin lira. Kimyasal atığı ve bacalı üretimi olmayan bütün bölümler burada yer alabilecek” formunda konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir