21 yıl önce öldürülüp kuyuya atılan Ayşe’nin katili, zaman aşımından serbest

Geçen mayıs ayında Melikgazi ilçesi Yılanlı Dağı mevkisinde hayvanlarını otlatan çoban, içinde su bulunmayan kuyuda kemik modülleri görüp, polise haber verdi. İhbar üzerine bölgeye polis ve itfaiye grupları sevk edildi. Yaklaşık 10 metre derinliğindeki kuyuya inen takımlar, kemik modülleriyle birlikte bayan çantası buldu. Çantada, 2001 yılında kaybolan ve kayıp ilanı verilen Ayşe Kavak’a ilişkin kimlik bulundu.

Polisin incelemesinin akabinde kemikler, otopsi için Ankara İsimli Tıp Kurumu’na götürüldü. Polis, öldürüldüğü düşünülen kadının cinayet şüphelisini yakalamak için çalışma başlattı. Bu kapsamda olayın meydana geldiği yerde inceleme yapan polis, çok sayıda şahısla görüştü.

TELEFONU YENİ SIM KARTLA KULLANILDI

Ekipler ayrıyeten, Kavak’ın gasbedilen cep telefonunu teknik takibe aldı. Kavak’ın cep telefonunun gasbedildikten sonra içine yeni sim kartı takılarak, kullanılamaya devam edildiği belirlendi. Ankara İsimli Tıp Kurumu’ndan gelen otopsi sonuçlarının da ortaya çıkmasıyla cinayeti o periyotta çobanlık yapan M.A.’nın işlediği belirlendi. Kuşkulu evvelki gün adresine düzenlenen operasyonla yakalandı. Gözaltına alınan kuşkulu, tabirinde cinayeti kabul etmedi. Ayşe Kavak’ı öldürmediğini söylediği öğrenilen cinayet zanlısı, hatasız olduğunu söz etti.

AFLA ÇIKIP ÖLDÜRMÜŞ

Şüphelinin ayrıyeten, 1988 yılında 1 kişiyi bıçaklayarak öldürmesi nedeniyle 12 yıl mahpus yattığı ve affla 2000 yılında tahliye olduğu öğrenildi. Şüphelinin cezaevinden çıktıktan 1 yıl sonra da Ayşe Kavak’ı ziynet eşyaları, cüzdanı ve cep telefonunu gasbetmek için öldürdüğü tespit edildi. Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen kuşkulu, olay tarihi 20 yılı geçtiği için çıkarıldığı mahkemece vakit aşımından hür kaldı. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir